O MNIE


Cześć! Mam na imię Natalia. Bardzo się cieszę, że trafiłeś na mojego bloga.

Jeśli tu jesteś prawdopodobnie podobnie jak ja kochasz podróżować. Ten blog powstał właśnie z pasji do podróży i odkrywania nowych zakątków naszej pięknej planety.

Ale zacznijmy od początku…

Od zawsze kochałam podróże. Nie ma dla mnie miejsc nieciekawych. Jesli ktoś mówi, że Zakynthos jest brzydkie i nudne to prawdopodobnie spędził wakacje w hotelu. Staram się wycisnąć z każdego wyjazdu jak najwiecej, ale też nie rozpaczam jeśli nie zobaczę miejsc z mojej listy. Zawsze jest to kolejny powód aby tam wrócić!

Kocham odwiedzać miejsca bez przewodników czy map. Przed każdą podróżą przygotowuję jedynie wstępny plan punktów, które chcę zobaczyć, ale nigdy nie są to tylko top 10 z strony TripAdvisor. Oczywiście, są takie miejsca, które trzeba zobaczyć np. Koloseum w Rzymie, ale zdecydowanie lepsze wspomnienia mam z miejsc które odkryłam przypadkiem. I takie zwiedzanie polecam wszystkim. Zobacz piękne i popularne zabytki ale poświęć rownież czas na to aby pogubić sie gdzieś między uliczkami. Usiądź w lokalnej kawiarni, popatrz na ludzi. Jeśli piją proseco o 10 rano napij się z nimi. Postaraj się poczuć jak mieszkaniec danego miejsca a jestem pewna, że Twoja podróż będzie wyglądać zupełnie inaczej. Być może odnajdziesz tam swoje miejsce, do którego będziesz wracał. Choćby w wspomnieniach.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy moje życie zmieniło się diametralnie. Do tej pory skrupulatnie planowałam mój urlop, aby w każdym roku zobaczyć jak najwięcej. Oczywiście też zdarzały sie sytuacje, kiedy musiałam brać urlop z dnia na dzień, bo trafił sie świetny i nieplanowany wyjazd. A takie zazwyczaj były najlepsze! Jednak podczas zeszłorocznej podróży po Azji poczułam, że chcę inaczej. Poczułam, że tygodniowe wakacje już mnie nie satysfakcjonują, chciałam czegoś więcej. Dodatkowo, różne sytuacje w moim życiu prywatnym i zawodowym spowodowały, że potrzebowałam odpocząć. Odpocząć od ludzi, hałasu, codziennego pośpiechu. I tak powstał plan wyjazdu na dłużej… Przez kolejne miesiące starałam sie mój plan realizować i wdrażać w życie. Rzuciłam pracę w firmie z którą byłam związana od kilku lat. Czy tego żałuję ? 

Nie, bo wiem, że czeka mnie coś niesamowitego! 

Nie będę tu wypisywać krajów, które odwiedzę bo jeszcze tego nie wiem. Mam jedynie wstępny zarys, ale chcę aby wszystko przebiegało spontanicznie. Ruszam w podróż z moim partnerem, który towarzyszył mi podczas większości wyjazdów. Czy mam jakieś obawy ? Tak!

Czy sobie nie pourywamy głów ☺️

Jeśli jesteś ciekawy miejsc, które odwiedzę i szukasz podróżniczych inspiracji zaglądaj tu częściej! Będę publikować gotowe plany podróży, kosztorysy, poradniki, a także wiele ciekawostek i pięknych zdjęć.