O MNIE


Cześć! Mam na imię Natalia i bardzo się cieszę, że trafiłeś na mojego bloga 🙂

Jeśli tu jesteś, to prawdopodobnie podobnie jak ja kochasz podróże. Ten blog powstał właśnie z pasji do odkrywania nowych zakątków naszej pięknej planety.

A coś o mnie…

Kocham odwiedzać miejsca bez przewodników, czy map. Przed każdą podróżą przygotowuję jedynie wstępny plan punktów, które chcę zobaczyć, ale nigdy nie są to tylko top 10 ze strony TripAdvisor. Oczywiście, są takie atrakcje, które wręcz trzeba odwiedzić np. Koloseum w Rzymie, ale zdecydowanie lepsze wspomnienia mam z miejsc które odkryłam całkiem przypadkiem. I takie zwiedzanie polecam wszystkim! Zobacz piękne i popularne zabytki, ale poświęć również czas na to, aby pogubić sie gdzieś między uliczkami… Usiądź w lokalnej kawiarni, popatrz na ludzi. Jeśli piją proseco o 10 rano napij się z nimi! Postaraj się poczuć jak mieszkaniec danego miejsca, a jestem pewna, że wtedy Twoja podróż będzie wyglądać zupełnie inaczej. Być może odnajdziesz tam swoje miejsce, do którego będziesz wracał. Choćby w wspomnieniach❤️

Pomysł na założenie bloga powstał podczas planowania kilkumiesięcznej podróży po Azji. W ciągu prawie 5 miesięcy udało mi się odwiedzić 10 państw, więc jest o czym pisać 😉. A tak naprawdę, blog to świetny sposób na zachowanie wspomnień, posegregowanie wydarzeń i rożnych przedziwnych sytuacji. A takich bez wątpienia było wiele 🙂. Za każdym razem kiedy wracam do miejsc, ludzi, sytuacji jest to dla mnie niesamowita przyjemność. Oprócz Azji moją wielką miłością są Włochy, więc spodziewaj się na tym blogu także wiele wpisów ze słonecznej Italii.

Nie wiem, czy jeszcze kiedykolwiek uda mi się ruszyć w tak długą podróż jak ta z 2019 roku, ale jeśli będziesz śledzić bloga, to na pewno będziesz jedną z pierwszych osób, która się o tym dowie! 😉

Jeśli jesteś ciekawy miejsc, które odwiedzę i szukasz podróżniczych inspiracji zaglądaj tu częściej! Będę publikować gotowe plany podróży, kosztorysy, poradniki, a także wiele ciekawostek i pięknych zdjęć.

Oczywiście znajdziesz mnie również na Facebooku i Instagramie pod nazwą @planfortheworld

Do następnego!

Natalia